B6 vitamīns - piridoksīns - ieguvumi, patēriņš, efekti

Vitamīns-b6-ieguvumu-efekta

B6Vitamīns B6 ir nepieciešama uzturviela, kas nepieciešama, lai saglabātu nervu, ādas un sarkano asins šūnu veselību.

Tas ir iesaistīts enerģijas metabolismā un ir nepieciešams galveno neirotransmiteru, kas regulē garastāvokļa līdzsvaru, modrību un miega ciklus, sintēzei. Tas ir svarīgi arī mielīna veidošanai un smadzeņu veselībai.

Ir vairāki dažādi vitamīnu B6 papildinājumi, tostarp piridoksīna HCL un piridoksāla-5'-fosfāts (P5P), ko dažreiz sauc par aktivizētu B6.

P5P ir aktīva B6 forma organismā. Tā ir būtiska uzturvielu uzsūkšanai no zarnām un ir svarīgs koenzīms ogļhidrātu, tauku un olbaltumvielu pārvēršanai par noderīgām enerģijas formām mūsu šūnās.

P5P ir arī svarīga loma antivielu imūnfunkcijā. Tas arī uztur elektrolītu līdzsvaru un atvieglo aizsargāta glikogēna izdalīšanos no aknām un muskuļu audiem.

Šajā rakstā tiks apspriesti pieejamie pētījumi par to, kā B6 vitamīns darbojas organismā, parastie lietošanas veidi, ieguvumi veselībai, pārtika un uztura bagātinātāji, drošība un blakusparādības un iespējamās mijiedarbības.

Kas ir vitamīns B6?

B6 vitamīns ir viens no astoņiem B vitamīna komplekss. Piridoksīns ir viens no visbiežāk sastopamajiem B6 vitamīna veidiem.

Lai gan to parasti lieto savstarpēji aizvietojamā veidā ar nosaukumu piridoksīns, terminsB6 vitamīns"Tehniski nozīmē sešus atsevišķus savienojumus, ko sauc par vitamīniem B vitamīna komplekss.

Kofermentu veidā B6 vitamīns ir iesaistīts dažādās bioloģiskās funkcijās. Tam ir vairāk nekā simts enzīmu reakcijas, no kurām lielākā daļa veicina proteīnu metabolismu.

B6 vitamīns ir ūdenī šķīstošs vitamīns, un tas tiek uzskatīts par minimālu aknās, muskuļos un smadzeņu audos. Tas ir atrodams daudzos pārtikas avotos, un daudzos attīstītajās valstīs šo vitamīna deficītu neatradīsiet.

Saskaņā ar Maryland University of Medical Center (UMM), vitamīns B6 ir svarīgs enerģijas ražošanai, tāpat kā visi B kompleksie vitamīni.

UMM saka, ka visi B vitamīni ir nepieciešami, lai uzturētu pareizu nervu sistēmas darbību un uzturētu veselas aknas, ādu, matus un acis.

Kā darbojas B6 vitamīns?

Nacionālais veselības institūts (NIH) apgalvo, ka seši B6 vitamīna veidi ir:

 • piridoksīns (PN), alkohols
 • piridoksāls (PL), aldehīds
 • piridoksamīns (PM), kas satur aminogrupu
 • piridoksīns-5'-fosfāts (P5P)
 • piridoksāls-5'-fosfāts (PLP)
 • piridoksamīna-5'-fosfāts (PMP)

Vēl viena forma ir 4-piridoksīnskābe (PA), kas ir metabolīts, kas izdalās ar urīnu. Piritinols ir šī vitamīna daļēji sintētiska forma, kas dažās valstīs ir pārdota kā zāles.

P5P ir visizplatītākais šī vitamīna veids asinīs. To dažkārt sauc par aktīvo piridoksīna metabolītu. Lielākā daļa no šīm formām ir savstarpēji aizvietojamas ar ķermeni.

B6 vitamīns ir nepieciešams dažu smadzeņu ķimikāliju ražošanai, ko sauc par neirotransmiteriem. Jo īpaši viņš ir iesaistīts norepinefrīnā, dopamīns ir serotonīns ir zināms, ka tas ietekmē garastāvokli un uzmanību.

Šie ķīmiskie signāli palīdz nodot saikni starp smadzeņu nerviem, centrālo nervu sistēmu (CNS) un perifēro nervu sistēmu (PNS).

NIH norāda, ka B6 vitamīns ir nepieciešams pareizai smadzeņu attīstībai un darbībai. Ir nepieciešams izveidot mielīna apvalku, kas izolē nervus un uzlabo signālu pārraidi un ātrumu.

Ir vajadzīgs arī vitamīns B6 melatonīns ražošanu. Šo neirotransmiteru / hormonu ražo konjunktīvas dziedzeris un funkcijas, tostarp vairošanās un miega.

B6 vitamīns sinerģiski darbojas ar vitamīniem B9 (folātu) un B12 (kobalamīns) ka asinīs ir aminoskābju daudzums, ko veido modulējošais proteīns, ko sauc par homocisteīnu. Augsts homocisteīna līmenis var liecināt par sirds slimībām.

NIH norāda, ka B6 vitamīns ir nepieciešams arī normālai magnija un B12 vitamīna absorbcijai no zarnām. Šis vitamīns ir saistīts ar kuņģa skābes ražošanu.

B6 vitamīns uzsūcas tievajās zarnās jejunum, kas ir starp maksts un divpadsmitpirkstu zarnu.

Gan B6 vitamīns, gan B12 ir nepieciešami sarkano asins šūnu un hemoglobīna (savienojums, kas satur skābekli sarkanajās asins šūnās) ražošanai. Šis vitamīns ir svarīgs arī imūnsistēmas šūnu, ko sauc par limfocītiem, ražošanā.

Piridoksīns ir nepieciešams aminoskābju metabolismam, kā arī lipīdu (tauku) un olbaltumvielu metabolismam.

Piridoksīns tiek pārveidots par diviem koenzīmiem, kas ir svarīgi daudzām vielmaiņas reakcijām. Tie ir piridoksamīna fosfāts un piridoksfosfāts.

Saskaņā ar NIH, dažas no šīm koenzīma reakcijām ir:

 • Aminoskābe triptofāns pārvēršana par vitamīnu B3 (niacīns)
 • Fosfolipīdu un polinepiesātināto taukskābju metabolisms
 • Hemosa ražošana Hemoglobīns
 • Aminoskābju pārnešana no vienas molekulas uz citu (transaminācija)

Pateicoties tās endogēnajam lomu spektram, pašreizējie B6 vitamīna pētījumi ir vērsti uz to, kā tas var ietekmēt sirds un asinsvadu slimības, vēzi, neiropātiju, vielmaiņu, diabētu, depresiju utt.

Vitamīns B6 Patēriņš un ieguvumi veselībai

Saskaņā ar visaptverošo dabisko narkotiku datubāzi (NMCD) cilvēki dažādiem mērķiem izmanto B6 vitamīna piedevas, tostarp:

 • Alcheimera slimība
 • Anēmija
 • Astma
 • Sirds un asinsvadu veselība
 • Dismenoreja
 • Homocistinūrija
 • Lai uzlabotu garastāvokli
 • Uzturiet asinsvadus veselus
 • Ar nierakmeņiem
 • Slikta dūša un vemšana grūtniecības laikā
 • Premenstruālā sindroms (PMS)
 • Acu veselības aizsardzība
 • Regulējiet miega ciklus
 • Reimatoīdais artrīts (RA)
 • Smadzeņu funkcijas atbalsts (nootropisks)

B6 vitamīns ir pētīts arī attiecībā uz astmu, vēzi, dismenoreju un sirds veselību. Lai gan sākotnējos klīniskajos pētījumos bija daži daudzsološi rezultāti, šis pētījums pašlaik ir ierobežots.

Lai noteiktu B6 terapeitisko efektivitāti šajos un citos gadījumos, ir nepieciešami vairāk klīnisko pētījumu.

FDA ir apstiprinājusi injicējamu vitamīnu B6 un piridoksīna doksilamīna kombināciju (Diclegis) kā recepšu medikamentus austrumu slimības ārstēšanai.

FDA nav apstiprinājusi B6 vitamīnu uztura bagātinātājus kā zāles jebkādu veselības traucējumu profilaksei vai ārstēšanai. Šie produkti tiek pārdoti, lai atbalstītu ķermeņa struktūru un funkciju, bet nevar apgalvot, ka ārstēt kādu slimību.

B6 vitamīna trūkums

B6 vitamīna deficīts ir reti sastopams cilvēkiem, kuri ēd veselīgu un barojošu pārtiku.Vitamin-B6-Lack

Trūkumi var rasties, ja ir paaugstināts urīnvielas līmenis (urēmija), aknu ciroze, malabsorbcijas traucējumi, alkoholisms, grūtnieces, sastrēguma sirds mazspēja un / vai hipertireoze.

Trūkums ir lielāks arī tiem, kas lieto noteiktu veidu recepšu medikamentus.

Visaptveroša "dabisko zāļu" datu bāze liecina, ka piridoksīna deficīts pieaugušajiem galvenokārt skar gļotādas, perifēros nervus, ādu un asinsrades orgānus. B6 deficīts bērniem var ietekmēt arī CNS.

Daži B6 deficīta simptomi ir bieži sastopami krampji, patoloģiski elektroencefalogrammas rādījumi, vājums, reibonis, iekaisums, aizkaitināmība, apjukums un depresija.

Citi simptomi ir mēles pietūkums un apsārtums un / vai čūlas mutē, īpaši mutes leņķī.

B6 vitamīns Avoti Pārtika

B6 vitamīns ir atrodams daudzos pārtikas avotos nelielos daudzumos. Daži no labākajiem B6 vitamīna avotiem:

Kviešu graudu dīgļi, banāni, saulespuķu sēklas, lēcas, pupiņas, pākšaugi, brūnie rīsi, aknas, laši, garneles, tunzivis, Turcija, vistas, piens, siers.

Zaļie lapu dārzeņi, piemēram, spināti, ķirbji, kāposti un pienenes zaļumi, nodrošina arī pareizo vitamīna B6 daudzumu. Dažiem stiprinātajiem graudiem un citiem labības produktiem ir arī šī svarīgā uzturviela.

Ja iespējams, atlasiet bioloģisko produktu avotus. Ja jūs ēdat gaļu, apsveriet iespēju izvēlēties bioloģiski audzētu zaļumu bez antibiotikām, steroīdiem un augšanas hormoniem.

Ja iespējams, no pārtikas avotiem ieteicams iegūt tādas barības vielas kā B6 vitamīns.

Dažiem cilvēkiem ar zināmiem veselības vai dzīves apstākļiem tas nav iespējams. Šādos gadījumos piemaksu izmantošana var būt noderīga.

Vitamīns B6 uztura bagātinātāji, to lietošana un devas

Mičiganas Universitātes Medicīnas centrs apgalvo, ka B6 vitamīnu piedevas ir pieejamas šādās formās: kapsulas, tabletes, košļājamās gumijas, šķidruma pilieni un pastilītes.

Visbiežāk sastopamie piridoksīna preparāti ir 25 mg, 50 mg un 100 mg.

Saskaņā ar NMCD, komerciālos nolūkos ir vairāk nekā 19 000 uztura bagātinātāji, kas satur B6 atsevišķi vai kopā ar citiem savienojumiem.

Visbiežāk tā ir marķēta kā piridoksāls, piridoksamīns, piridoksīna hidrohlorīds un piridoksāls-5-fosfāts.

Ieteicamā dienas deva ir 100 mg dienā. Lielākas devas jāapspriež ar ārstu.

Papildus pārtikai, deva ir no 25 līdz 100 mg dienā.

Pētījumos tika pētītas šādas devas:

 • Anēmija: 25 mg katru dienu kombinācijā ar citiem vitamīniem
 • Sirds un asinsvadu slimības: 40 mg dienā
 • Kognitīvā funkcija: 20 mg dienā 12 nedēļas
 • Dismenoreja: 200 mg dienā
 • PMS: līdz 600 mg dienā; ieteicamā optimālā deva ir 100 mg dienā

UMM saka, ka, lai gan ir pētītas lielākas B6 vitamīna devas, devas, kas pārsniedz 100 mg dienā, nedrīkst lietot bez ārsta padoma un aprūpes.

Pārmērīgas piridoksīna devas var izraisīt nervu disfunkciju vai slimību (neiropātiju).

B6 vitamīna blakusparādība

NMCD novērtē B6 vitamīnu kā drošu veseliem pieaugušajiem, ja viņi lieto perorāli, parenterāli vai injicējamu. Injicējamais B6 vitamīns ir recepšu medikaments, ko var parakstīt tikai ārsts.

NMCD apgalvo, ka piridoksīns ir drošs, ja to lieto grūtnieces vai sievietes, kas baro bērnu ar krūti. Tomēr ieteicams, lai to nelietotu ilgstoši vai bez ārsta padoma.

Daudzi cilvēki labi panes B6 vitamīnu, ko lieto pareizajā devā. Lai gan blakusparādības ir maz ticamas, dažas blakusparādības ir apetītes zudums, miegainība, sāpes vēderā, vemšana, alerģiska reakcija, slikta dūša, parestēzija (tirpšana vai nejutīgums, parasti jūtama ekstremitātēs).

Iespējama arī krūšu jutība (mastalģija), krūšu palielināšanās, fotosensitivitāte, daži ādas bojājumi un folijskābes folātu līmeņa samazināšanās.

Var būt arī nopietnākas blakusparādības, piemēram, neiropātija, bet ir maz ticamas, ja lieto normālu šī vitamīna līmeni. Šie bīstamie rezultāti parasti ir saistīti ar lielām devām ilgā laika periodā.

B6 vitamīna mijiedarbība ar zālēm

B6 vitamīns var mijiedarboties ar noteiktām recepšu zālēm, un tās absorbciju var būtiski ietekmēt citas zāles un daži augu izcelsmes preparāti.

Pirms B6 vitamīna lietošanas konsultējieties ar ārstu ar antibiotikām, piemēram, cikloserīnu, pretepilepsijas zālēm, piemēram, Valproīnskābi, antihipertensīvām zālēm, piemēram, kaptoprilu, un pret astmas zālēm, piemēram, teofilīnu.

NMCD ieteicams piesardzīgi lietot B6 vitamīnu piedevas kopā ar garšaugiem, kas samazina asinsspiedienu, tostarp: Andrograph, Kazeīna peptīdi, Koenzīms Q10, Zivju tauki, L-arginīns, Krekinga nātrene, L-Teanin.

Citas mijiedarbības ir iespējamas. Ja Jūs interesē B6 vitamīnu piedevas, konsultējieties ar ārstu, lai noteiktu, vai šis produkts ir piemērots tieši Jums.

 • Palīdz samazināt nogurumu un nogurumu
 • Palīdz uzturēt normālu enerģijas metabolismu
 • Palīdz uzturēt normālu nervu sistēmas darbību
 • Palīdz uzturēt normālu psiholoģisko funkciju
Uzziniet vairāk
Piridoksīns-Vitamin-b6-Cena-Pērk

Palikite komentarą