B3 vitamīns - niacīns - ieguvumi, efekti, patēriņš

vitamīns-b3-issami-info

vitamīns-b3-niacīnsB3 vitamīns ir B vitamīna komplekss ko sauc arī par niacīnu. Tāpat kā citi B vitamīna kompleksa dalībnieki, vitamīns B3 ir nepieciešams, lai iegūtu enerģiju no ēdiena, ko ēdam.

VISI B grupas vitamīnu vitamīni Palīdz metabolizēt ogļhidrātus enerģijā, pareizi lieto taukus un proteīnus, kā arī atbalsta veselīgu ādu, acis un matus. Tie ir nepieciešami arī veselīgas nervu sistēmas darbībai un aknu veselībai. [2]

Visām cilvēka šūnām ir vajadzīgs pareizais B3 vitamīna daudzums, lai tas darbotos pareizi. Niacīns ir vairāk nekā 200 atbilstošu fermentu kofaktors, kas modulē šūnu metabolismu. Tai ir arī loma DNS atveseļošanā un brīvo radikāļu aizsardzībā. [1]

Niacīnu lieto kā smadzeņu funkcijas, artrīta, sirds un asinsvadu veselības, garastāvokļa uzlabošanas, ādas veselības, galvassāpes utt. Papildinājumi. Turklāt klīniskie pētījumi liecina, ka niacīns var būt noderīgs holesterīna līmeņa samazināšanai.

Šajā rakstā tiks apspriests B3 vitamīna lietojums un tā ieguvumi veselībai, kā arī tas, kā tas darbojas organismā, trūkumi, devas, papildu informācija, drošība un blakusparādības.

Kā darbojas B3 vitamīns cilvēka ķermenī?

Saskaņā ar Merilendas Universitātes Medicīnas centra (UMM) datiem ir divi galvenie vitamīna B3 veidi - niacīns (nikotīnskābe) un niacinamīds (nikotīnamīds). [2]

MedLine Plus Niacīns un niacinamīds galvenokārt pētīti kā divu svarīgu fermentu prekursori - NAD (nikotīnamīda adenīna dinukleotīds) un NADP (nikotīnamīda adenīna dinukleotīda fosfāts). [3]

Gan NAD, gan NADP ir svarīgi, jo tie ir būtiski pareizai vielmaiņas funkcijai. [4]

Tie ir nepieciešami dažādiem procesiem, tostarp ATP (adenozīna trifosfāta), oksidācijas / reducēšanas reakciju un ADP (adenozīna difosfāta) pārneses reakciju sintēze. [4]

Saskaņā ar UMM, niacīns nepieciešama arī stresa rezistentu hormonu un dzimumhormonu ražošanai. Šajā sakarā B3 vitamīns palīdz veicināt virsnieru dziedzeru darbību, samazina sistēmisko pietūkumu un uzlabo asinsriti.

Visi B3 vitamīnu veidi, tāpat kā visi B vitamīni, parasti šķīst ūdenī. Tās ir viegli uzsūcas no kuņģa-zarnu trakta, ja tās lieto kā iekšķīgi lietojamas piedevas.

Šī uzturviela netiek uzglabāta cilvēka organismā un tā būtu regulāri jāizmanto, lai nodrošinātu optimālu veselību. Salīdzinājumam, taukos šķīstošos vitamīnus var uzglabāt organismā, un tos nedrīkst lietot regulāri, lai izvairītos no trūkumiem.

Indivīdi var palielināt niacīna līmeni, ēdot veģetāros un dzīvnieku ēdienus, kas satur šo vitamīnu un / vai uztura bagātinātājus.

Cilvēki var arī ražot vitamīnu B3 no aminoskābju triptofāna, taču šī konversija nav ļoti efektīva. 1 mg niacīna ražošanai ir nepieciešams 60 mg triptofāns.

B3 vitamīna trūkums

Rietumu valstīs B3 vitamīna deficīts ir ļoti reti sastopams cilvēkiem, kuri ēd veselīgu un daudzveidīgu pārtiku. Trūkums ir visizplatītākais vietās, kur cilvēkiem nav pieejami dažādi diētas, un lielākā daļa diētu sastāv no labības vai kukurūzas.

Daži no B3 vitamīna deficīta biežāk sastopamajiem simptomiem ir: galvassāpes, nogurums, depresija, apjukums, atmiņas zudums, ādas problēmas un / vai caureja. [1]

Var rasties smagi niacīna deficīta gadījumi pellagra- stāvoklis, ko raksturo garīgi traucējumi, caureja un slikta ādas veselība. To dažkārt sauc par demenci, caureju un dermatītu.

Daudzas reizes pellagra ir saistīts ar uzturu, kas ir pārāk kukurūzas. [4]

Saskaņā ar visaptverošo dabisko zāļu datubāzi (NMCD) Rietumu valstīs ir novērsta prakse pellagra. Tas parasti notiek tikai smagi slimi alkoholiķi, kuri ēd sliktas diētas, un tiem, kam ir kancerīno audzēju, vai citos apstākļos, kas samazina niacīna veidošanos un / vai inhibē triptofāna uzsūkšanos no zarnām. [4]

B3 vitamīna patēriņš

Tiek veikti pētījumi par B3 vitamīna iespējamo ietekmi uz kognitīvo samazināšanos, acu / redzes veselību, dažādiem dermatoloģiskiem apstākļiem, migrēnas galvassāpēm, depresiju, kustību slimību un alkoholismu, ED (erekcijas disfunkcija), nieru mazspēju, augstu asinsspiedienu (hipertensiju). novecošanās procesu. [4]

Lai noteiktu B3 terapeitisko efektivitāti jebkurā no šiem un citiem mērķiem, vēl ir jāveic turpmāki klīniskie pētījumi.

Daži specifiski B3 vitamīnu produkti ir apstiprināti FDA kā recepšu medikamenti, ko parasti lieto dislipidēmijai. Šos produktus parasti izmanto klīniskā vidē ar medicīnisku uzraudzību.

Lielākā daļa niacīna produktu tiek pārdoti kā uztura bagātinātāji un nav paredzēti medicīnisko apstākļu profilaksei vai ārstēšanai. FDA neapstiprina B3 vitamīna piedevas kā zāles, kas izārstē vai uzlabo veselību.

B3 vitamīns Avoti Pārtika

vitamīns-b3-avots-niacīns-niacīnsB3 vitamīns ir atrodams daudzos pārtikas produktos, kurus plaši izmanto Ziemeļamerikas uzturs. Daudzi pārtikas produkti satur noteiktu daudzumu šī vitamīna vai tā prekursoru. Lielākajai daļai cilvēku, kas šo vitamīnu iegūst no uztura, nav sarežģīti.

B3 līmeni var palielināt, izmantojot dzīvnieku gaļu, stiprinātu maizi un labību, zaļos lapu dārzeņus, mājputnus, zivis un dažus enerģijas dzērienus. Linus Pauling Institūts saka, ka citi pārtikas produkti, kas satur B3 vitamīnu, ir pupas, pākšaugi, kviešu baktērijas, zemesrieksti, lēcas un kafija.

Ja iespējams, ieteicams iegūt vitamīnu B3 un citas barības vielas galvenokārt no organiskiem, ne-ĢMO dārzeņiem un augļiem. Labākie dzīvnieku izcelsmes produktu ēšanas avoti ir garšaugi, bioloģiskā gaļa un piena produkti.

Ja nav iespējams lietot vairāk diētu, ir atšķirīgi B3 vitamīns un B grupas kompleksie papildinājumi

Vitamīns B3 papildinājumi

Papildinājumi nodrošina daudz augstāku B3 vitamīna līmeni nekā daudzi pārtikas avoti. Ja jums trūkst šī vitamīna vai ir veselības stāvoklis, ko var pamatot ar lielāku vitamīna devu, ārsts var ieteikt to lietot B vitamīna komplekss.

B vitamīnu komplekss darbojas sinerģiski organismā, un B vitamīniem parasti jābūt kopā. Parasti nav ieteicams izmantot vienu B vitamīna kompleksu citos veidos.

NMCD apgalvo, ka ir gandrīz 7000 uztura bagātinātāji, kas satur vitamīnu B3. Vienmēr meklējiet trešo personu pārbaudītas cGMP atbilstošas ​​piedevas, ko ražojuši uzticami ražotāji.

Vienmēr ievērojiet iegādāto produktu dozēšanas instrukcijas, ja vien veselības aprūpes speciālists nav norādījis citādi.

Lielas B3 vitamīna devas var izraisīt blakusparādības. Vienmēr konsultējieties ar ārstu par uztura bagātinātājiem, piemēram, niacīnu, lai noteiktu, vai tas ir piemērots tieši Jums.

B3 vitamīns Deva

Linus Pauling Institute (LPI) ziņo par šādiem ieteicamajiem vitamīna B3 līmeņiem pārtikā:

  • 2 mg dienā zīdaiņiem no 0 līdz 6 mēnešiem
  • 4 mg dienā zīdaiņiem no 7 līdz 12 mēnešiem
  • 1-3 gadi bērniem 6 mg dienā
  • 8 mg bērniem dienā no 4 līdz 8 gadiem
  • 9-13 gadi bērniem 12 mg dienā
  • 16 mg dienā 14 zēniem un vīriešiem gadiem un vecākiem
  • 14 mg dienā 14 meitenēm un sievietēm
  • 18 mg katru dienu grūtniecēm
  • 17 mg barojošām sievietēm [6]

LPI apgalvo, ka ar ārstu jāapspriež lielākas devas, nekā iepriekš ieteikts, un tās drīkst lietot tikai ārsta uzraudzībā.

Pētījumos tika izmantotas lielākas devas. Saskaņā ar NMCD: “Lielākais ABL pieaugums un triglicerīdu līmeņa samazināšanās ir novērota 1200-1500 mg dienā. Niacīna vislielākā ietekme uz ZBL notiek, kad 2000-3000 mg tiek ievadīts katru dienu. "

Šīs lielās devas drīkst lietot tikai ārsta uzraudzībā. Pārāk daudz niacīna lietošana var palielināt nopietnu blakusparādību risku.

Vitamīns B3 pievieno blakusparādības

Dabas medicīnas datu bāze B3 vitamīna laiks droši vien ir drošs, ja to lieto pareizi.

LPI saka, ka ar B3 saturošu pārtikas produktu patēriņu nav nekādu risku. Tomēr uztura bagātinātāji, jo īpaši lielās devās, var izraisīt dažādas nevēlamas blakusparādības. Dažas no iespējamām blakusparādībām ir slikta dūša, vemšana un aknu toksicitāte.

Lielas B3 vitamīna devas var izraisīt aknu bojājumus. Šī iemesla dēļ daži ārsti nevēlas, lai šis vitamīns dažiem pacientiem cīnītos ar augstu holesterīna līmeni.

Pastāv bažas, ka B3 vitamīna devas no 3 uz 9 gramiem dienā var izraisīt glikozes bojājumus. Tas ir novērots gan īstermiņa, gan ilgtermiņa lietošanai. Šā iemesla dēļ šo papildinājumu nedrīkst lietot bez endokrinologa ieteikuma pacientiem ar diabētu vai prediabētu.

UMM norāda, ka augstās papildu niacīna devas var izraisīt galvassāpes, reiboni un / vai redzes miglošanos. Pirms pieņemt lēmumu par šī papildinājuma lietošanu, konsultējieties ar savu ārstu par B3 vitamīna iespējamām blakusparādībām.

Palikite komentarą